OBCHODNÍ PODMÍNKY

Jak objednávat

Výrobky je možné objednat jakoukoliv cestou - prostřednictvím eshopu, nebo telefonicky, e-mailem, poštou či osobně. Vaši objednávku potvrdíme a sdělíme detaily dodacího termínu

Hotové výrobky

Produkty s uvedenou prodejní cenou a odkazem "KOUPIT" jsou připraveny k okamžité cestě za novým majitelem.

Produkty na objednávku

Zaujal Vás některý z nožů či výrobků a není v aktuální nabídce? Stačí sdělit Vaše přání či představu (k tomu slouží speciální formulář "POPTÁVKA "')a obratem Vám sdělím termín dodání. Případná uvedená cena je pouze orientační. Odvíjí se od kurzu koruny a použitých materiálů. Opět lze objednat nebo se jen informovat telefonicky či e-mailem. Budu Vás kontaktovat pro případné upřesnění specifikací a dodacích termínů.

Záloha na výrobek specifikých parametrů činí 50% konečné ceny.

 

Nejčastější otázky 

1. Záruka na výrobky

Pokud není uvedeno jinak, na výrobek se vztahuje dvouletá záruční lhůta. Záruka se vztahuje na vady materiálu a výrobní vady.

2. Tepelné zpracování čepelí nožů

Toto pro nás zajišťuje BODYCOTE v Liberci. Kalení ve vakuových pecích s výstupní kontrolu materiálu, resp. měření tvrdosti.

3.  Původ použitých materiálů

Ocel, slitiny titanu a další kovové i nekovové materiály odebíráme od tuzemských výrobců a zemí EU. Přírodní materiály jako exotické dřevo, kosti, rohy, parohy pak z legálních zdrojů světových dodavatelů. Kůže, zejména hovězina pak v drtivé většině od domácích dodavatelů.

4. Ostření a opravy nožů

Provádím broušení a opravy u nás zakoupených nožů. Cena dle náročnosti opravy, standartní přebroušení je zdarma. Zákazník hradí pouze poštovné, pokud k nám ovšem nezavítá osobně.

5. Údržba nože

Nerezové oceli ani titanu neuškodí vhlkost ani pobyt v náročném prostřebí. Vzhledem k použitému materiálu střenek a pouzder (dřevo, kost, kůže...) je doporučeno tyto výrobky dlouhodobě nevystavovat působení vlivům extrémního prostředí (déšť, myčka nádobí, mořská voda...)  Tyto materiály jsou často ošetřeny tak, aby odolaly co nejnáročnějším podmínkám. Vše má ale své hranice.

K ostření doporučuji všechny kvalitní prostředky k broušení nožů, vyjma brousků na kuchyňské nože. Ty jsou vhodné skutečně jen pro kuchňyské nože, které nemáte příliš rádi.

 

Obchodní podmínky

Ctíme pravidlo "Náš zákazník náš pán" Věříme ve slušné chování a vůli dohodnout se s kým koliv na čemkoliv. Přesto uvádíme stručný přehled obchodních podmínek.

 

1. Vrácení zboží do 14-ti dnů od převzetí

Výrobky zakoupené prostřednitvím těchto stránek samozřejmě rád vyměním nebo Vám vrátím peníze. Sám dobře vím, že obrázky jsou pořád jenom obrázky. Výrobek lze vrátit jen ve 100% stavu a v původním obalu. Chápu, že s si nožem musíte nejprve pohrát a vyzkoušet co dovede. Sekání do žulové obruby chodníku je ale opravdu příliš.

2. Způsob dopravy

Výrobky zasílám povětšinou po pošťákovi z České pošty. Výhodou je, že pokud Vás nezatihne doma, uloží zásilku na nejbližší poště a balíček si můžete vyzvednout, kdy se Vám hodí. Zásilky jsou pojištěny proti všem živlů, ztrátě či krádeži při přepravě.

3. Balení zásilek

Podle charakteru výrobku, je zvolen odpovídající obal. Od bublinkové obálky na šperky po krabice na nože. Vše je baleno tak aby nedošlo k proříznutí obalu a poranění pošťaka nebo poškození zásilky.

4. Způsob platby

Hrazení objednávek je možné převodem na účet, dobírkou či osobně. Platební karty ani jiné platební metody prozatím přímo nepříjmám. 

 

Snažíme se postupně doplňovat a rozšiřovat informace na tomto webu. Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, neváhejte a napište nám.